HomeАНТИСТРЕСШтосноАвион удрил жена на пат во Словенија

Авион удрил жена на пат во Словенија

avion-t

На спортскиот аердром во Дол кај Љубљана помал авион, поради проблеми со слетувањето, свртел на локалниот пат и ударил жена пешак, која веднаш била префрлена во болница, соопштила словенечката полиција. Инцидентот се случил во неделата, а повредената е 61-годишна жена, која за среќа не е во животна опасност.

Полицијата наведе дека авионот од непознати причини започнал да се занесува на левата страна и со левото крило удрил во жената која ja поминувала улицата. Полицијата, инспекторатот и агенцијата за воздушен сообраќај продолжуваат со истрагата и испитување на околностите за настанот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com