HomeДЕНЕШНАРегионАвион на „Туркиш Ерлајнс“ принудно слета во Белград

Авион на „Туркиш Ерлајнс“ принудно слета во Белград

Авион на „Туркиш Ерлајнс“ кој летал на линијата Истанбул-Лондон денеска е пренасочен кон Србија и принудно слетал на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград, откако во леталото бил пронајден мобилен телефон чиј сопственик се уште е непознат.

– Неопходните безбедносни контроли се во тек, соопшти турската авиокомпанија. Како што наведуваат од авиокомпанијата, се работи за авион од типот „Боинг 777“, со 300 патници.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com