Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАСветАтрактивната Жизел со самба ќе ја отвори Олимпијадата

Атрактивната Жизел со самба ќе ја отвори Олимпијадата

Gisele-Bundchen

Светскиот топ модел Жизел Буншен иако паузираше од повеќе модни ревии и шоуа за да се посвети на семејството, нема да го пропушти отворањето на Летните олимписки игри кои ќе се одржат токму во нејзиниот роден Бразил. Жизел ќе игра самба на свечената церемонија во Рио на 5 август, а организаторот ја ветува досега највеселата забава со многу танчери и изведувачи.