HomeДЕНЕШНАРепубликаАтлетичар од Штип шесто место на трка во Србија

Атлетичар од Штип шесто место на трка во Србија

still1014_00003-696x392

Кристијан Китанов од Штип забеллежа голем успех откако на трка која се одржа во Србија поточно во градовите Чуприја и Пожаровец успеа да го освои шестото место. „Заедно со Атлетската федерација на Македонија учествувавме на двете трки на 1.000 и на 3.000 метри. Јас учествував на 3.000 метри и го освоив шестото место“, изјави младиот Кристијан Китанов.

Тој исто така истакна дека ова за него не е крај и дека моментално напорно работи на подготовки за следна трка која ќе се одржи во Скопје. „Се подготвувам за изборното првенство кое ќе се одржи во Скопје и најдобрите добиваат карта за Балканијада која ке се одржи во Чуприја, Србија“, додаде Штипјанецот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com