HomeДЕНЕШНАПолитикаАрбен Лабеништа го замени ДУИ со Беса

Арбен Лабеништа го замени ДУИ со Беса

Арбен Лабеништа ја промени партијата. Поранешниот пратеник и заменик министер за одбрана, како и кандидат за градоначалник во Струга од ДУИ, официјално се откажа од ДУИ. Тој на претстојните избори ќе се трка за Беса. Арбен Лабеништа, се откажа од сите партиски функции во ДУИ по инцидентот со Рамиз Мерко кога се степаа при изборот за нов претседател на струшкиот огранок во 2014-тата.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com