HomeФЕР ПЛЕЈКошаркаАнтиќ и Фенербахче го зграбија Суперкупот, честитки и од Ердоган

Антиќ и Фенербахче го зграбија Суперкупот, честитки и од Ердоган

Перо Антиќ и Фенербахче го освоија првиот трофеј во новата сезона. Тимот на некогашниот капитен на македонската репрезентација го освои Суперкупот, откако го совлада Анадолу Ефес со 77:69.

За овој успех Антиќ доби честитки и од претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com