Sunday, Jun 17, 2018
HomeФЕР ПЛЕЈФудбалАнхел ди Марија им се приклучи на Светците

Анхел ди Марија им се приклучи на Светците

Аргентинскиот репрезентативец Анхел ди Марија пристигна во Париз приклучувајќи се на најскапиот француски фудбалски клуб ПСЖ. Анхел ди Марија имаше тешка сезона во Манчестер Јунајтед каде поради повреди и губење на формата не прикажа квалитетен фудбал на кој бевме навикнати да го гледаме додека настапуваше во Реал Мадрид. Сега во ПСЖ крилниот напаѓач ќе има можност да се врати во препознатливата форма и да му помогне на тимот со многу ѕведзи да постигне поголем успех во Лигата на шампиони.