HomeДЕНЕШНАПолитикаЈанева: Жалам што морав да ја напуштам седницата

Јанева: Жалам што морав да ја напуштам седницата

katica-janeva2

СЈО излезе со официјално соопштение за состојбата на специјалната јавна обвнителка Катица Јанева која во тешка состојба ја напушти расправата за нејзиниот извештај во Собранието откако и се слоши.

„Навистина ми е жал што поради мојата здравствена состојба морав да ја напуштам седницата на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците и се извинувам на сите пратеници  што денес не сум во можност повеќе да присуствувам на седницата.“ – кажа специјалната јавна обвинителка Катица Јанева откако поради влошена здравствена состојба мораше порано да ја напушти седницата на Комисијата.

Во меѓувреме побарана е лекарска помош и здравствената состојба на обвинителката е под лекарски надзор и контрола.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com