HomeДЕНЕШНАПолитикаЈанева ја заврши обврската за „рапорт“ пред Советот на обвинители

Јанева ја заврши обврската за „рапорт“ пред Советот на обвинители

katica-sovet-na-obviniteli

Откако пројде низ собраниската процедура, специјалната јавна обвинителка Катица Јанева својот втор шестмесечен извештај го презентираше и пред Советот на јавни обвнителите.

На влегување во Советот, претседателот Петар Аневски и посака добредојде на обвинителката Јанева. Таа од своите колеги од Советот побара поддршка за да се продолжи мандатот на СЈО, пренесе Нова тв.

Согласно Законот за СЈО, Јанева е обврзана на секои шест месеци да доставува Извештај за својата работа до Советот на обвинители и Собранието на Република Македонија.

 

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com