HomeРЕФЛЕКТОРФилмАнџелина Џоли повторно и се враќа на својата улога во „Maleficent“

Анџелина Џоли повторно и се враќа на својата улога во „Maleficent“

И покрај бурните случувања на приватен план, Анџелина Џоли работи без одмор. Најавено е и нејзино враќање во снимањето на продолжението за филмот на „Дизни“, „Maleficent“. Првиот филм „Maleficent“, со Анџелина Џоли во една од главните улоги, во американските кино-сали заработи вртоглави 300 милиони долари, а вкупната заработка ширум светот достигна до 758 милиони долари.

За сега не е познат датмуот на излегување на вториот дел од филмот, кој исто така како и првиот би требало да го режира Роберт Стромберг. Како што пренесуваат американските медиуми, покрај Џоли и Стромберт, во снимањето на филмот ќе се врати и сценаристката Линда Вулвертон.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com