HomeРЕФЛЕКТОРМузикаАлбумот на „Бон Џови“ најдобар по шести пат

Албумот на „Бон Џови“ најдобар по шести пат

Најновиот албум „This House Is Not For Sale“ на рок составот „Бон Џови“ ја зазема првата позиција на топ-листата на Билборд „200 chart“, додека на втората позиција се најде албумот „Here“ од пејачката Алиша Киз. Нивниот неодамнешен успех на таа американска топ листа, „Billboard 200 chart“, ја премести официјалната музика за филмот „Тролови“ на третата позиција.

Според податоците на агенцијата „Нилсен“, албумот на групата „Бон Џови“ „This House Is Not For Sale“ продаден е во 129.000 примероци и со тоа составот се најде на првата позиција по шести пат во својата кариера.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com