HomeДЕНЕШНАПолитикаАкција на МВР – се апсат инспектори од Министерството за животна средина

Акција на МВР – се апсат инспектори од Министерството за животна средина

uapsen-1728x800_c

Денеска МВР спроведе акција во Министерството за животна средина. Две лица се уапсени на работните места – објавува телевизијата Алфа.

Приведените лица се сомничат за злоупотреба на службената положба бидејќи како инспектори издавале потврди за вршење на дејност и за увоз на стоки на компании кои не ги исполнувале условите. Покрај ова, кога правеле контроли во записниците внесувале податоци со невистинита содржина. Од МВР повеќе детали најавуваат за утре.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com