HomeДЕНЕШНАПолитикаЈаковлевски порача дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ги совлада сите зла

Јаковлевски порача дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ги совлада сите зла

Мане Јаковлевски, еден од основачите на партијата ВМРО-ДПМНЕ и гласен поддржувач на политиките на Груевски се обрати на партиската трибина

– Ние, основачите и ветераните на ВМРО-ДПМНЕ, го поддржуваме лидерот на партијата да истрае на патот по кој чекори и заедно да ги победиме сите зла кои се исправени пред македонската држава и народ. А, на самопрогласените спасувачи, им порачуваме: не се играјте со Македонија и ВМРО-ДПМНЕ, седете подалеку, за да не се изгорите. ВМРО-ДПМНЕ, не е само партија, туку идеологија, рече Јаковлески.

Сепак, и меѓу ветераните на ВМРО-ДПМНЕ има разиденост и дел од нив меѓу кои и Гојко Јаковлески се спротиставија на Груевски поради лошиот начин на водење на партијата и напуштање на демократските принципи.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com