HomeАНТИСТРЕСШтосноАко мислите дека се работи за цртеж, се лажете!

Ако мислите дека се работи за цртеж, се лажете!

Можеби на прв поглед изгледа како најобичен цртеж нацртан со молив и употреба на сенчање, но верувале или не, се работи за уметничко дело изработено со чекан и шајки.

На украинецот Алкаш Палагниу му биле потребни 8 дена и 24 километри конец за да создаде прекрасен портрет од славниот пејач Џастин Тимберлејк.

Погледнете како тече целиот процес на „нижење“ на конецот и создавање ремек дело.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com