HomeДЕНЕШНАПолитикаЈакимовски со нови обвинувања кон Заев – се заканува дека ќе покаже ливче

Јакимовски со нови обвинувања кон Заев – се заканува дека ќе покаже ливче

Лидерот на СДСМ, Заев, на синоќешниот митинг во Карпош го нарече Јакимовски бандит, кој, според него, извршил предавство за пари. По ова реагираше претседателот на ГРОМ. Стевчо Јакимовски рече дека Зоран Заев не може да го обвинува дека се продал за пари, кога тој, како што вели бил снимен како бара пари, а и како што вели и од него барал 250 илјади евра.

„Ми даде ливче или не? Кога ќе го покажам ливчето сите графолози на светот нема да те спасат, рече претседателот на ГРОМ одговарајќи на синоќешните обвинувања од Заев“.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com