HomeФЕР ПЛЕЈБоречки вештиниАдреналин на „Мечот на шампионите“ – Оваа сабота возбудлива боксерска пресметка во Скопје

Адреналин на „Мечот на шампионите“ – Оваа сабота возбудлива боксерска пресметка во Скопје

Уште два дена до највозбудливиот боксерски настан годинава. Македонските боксери ќе се соочат во рингот на „Мечот на шампионите“. Во сабота (15-ти октомври) љубителите на боречките вештини ќе гледаат возбудливо одмерување на силите. Боксерскиот клуб Аперкат кој е организатор на Мечот, Ве поканува во 18 часот, во салата на Факултетот за физичка култура заедно да ги бодриме македонските млади боксери.

mec-na-sampionite-1

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com