HomeРЕФЛЕКТОРМузикаАдел настапи на венчавка на британски комичар

Адел настапи на венчавка на британски комичар

Популарниот британски комичар Алан Кар, водител на шоу-програмата „Alan Carr: Chatty Man“ се вереше минатата недела, а набргу откри дека на церемонијата ќе настапи неговата пријателка, мегаѕвездата Адел. Кар во интервјуто за англискиот таблоид „The Sun“ откри дека веридбата се случила неочекувано, односно дека неговиот партнер му го ставил прстенот на масата покрај десертот, откако тој отишол до тоалет.

Планираната свадба со Пол Драјтон дури сега треба да се организира, но комичарот во интервју истакнал дека дефинитивно сака Адел, со која и приватно многу се дружи, да му ја отпее нумерата „Someone like you“.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com