Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроника80 годишен фан на Катица Јанева убиен од соселаните

80 годишен фан на Катица Јанева убиен од соселаните

policija

Тоа од што многумина стравуваа конечно и се остварува, македонците почнаа да се убиваат заради политички несогласување. 80 годишен старец од Маково, Битолско е претепан до смрт од неговите соселани бидејќи ја фалел работата на Катица Јанева и зборел против поранешните функционери на власта. Расправијата станала сериозна по неколку чашки алкохол. Старецот со тешки повреди бил пренесе во болница каде им подлегнал на повредите, пренесува Мета од засега непотврдени полициски извори.