Friday, Jun 15, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроника7 лица повредени во сообраќајка во Гостивар

7 лица повредени во сообраќајка во Гостивар

Во сообраќајна несреќа која се случи попладнево 7 лица се повредени но, за среќа без жртви и поголеми последици. Во сударот учествувале автопатот Гостивар-Тетово во близна на надвозникот за село Градец се судриле „поло“ кое нагло застанало на патот во обид да избегне друго возило кое било во дефект, а одзади било удрено од „цитроен“ со тројца патници. Извршен е увид на местото на сударот, а нема поголеми прекини во одвивање на сообраќајот.