HomeДЕНЕШНАРепублика60 гулаби во чест на 60-от роденден на Борис Трајковски

60 гулаби во чест на 60-от роденден на Борис Трајковски

boris-trajkovski

Во чест на 60 годишницата од раѓањето на покојниот претседател Борис Трајковски на Алејата на великаните на гробиштата во Бутел ќе бидат пуштени 60 гулаби кои ќе го симболизираат неговото залагање за мирно решавање на воениот конфликт во 2001-ва. Исто така ќе бидат прочитани песни од стихозбирката „Спомени за Борис Трајковски“ во која се застапени авторски песни на ученици од основните училишта во општина Бутел, а делегацијата за положување свежо цвеќе ќе ја предводи градоначалникот Латиновски.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com