Thursday, Mar 22, 2018
HomeАНТИСТРЕСХороскоп5 хороскопски знаци се родени за забава

5 хороскопски знаци се родени за забава

shopping-party-dance

Дали сте од оние кои сакаат луди журки или од оние кои сакаат мирни седенки? Вашиот хороскопски знак е виновен за тоа.

Стрелец
Вистинската забава не започнува додека не дојде Стрелецот. Лицата во овој хороскопски знак се природно предодредени да бидат социјално – екстровертни типови. Ако има потреба од вжештување на атмосферата, секогаш може да сметате на нив. Огнен знак се, што значи дека генерално сакаат да се во движење, па кога се излезени обожаваат да танцуваат.

Лав
Уште еден хороскопски знак кој знае како да ја подигне атмосферата. Лавовите сакаат да бидат видени и сакаат сите да им се воодушевуваат. Со таа цел, ќе заиграат во секоја прилика, а она што посебно ги радува е театралното влегување на забавата.
young party
Риби
Иако Рибите се далеку позатворени типови од Лавовите и Стрелците, заради своите зависнички карактеристики се идеални партнери кои никогаш нема да ве напуштат кога забавата ќе започне. Само треба да им се даде прилика и да им се погоди друштвото за да се опуштат. После тоа веројатно ќе имате проблем да ги вратите дома.

Овен
Овните сериозно си ја разбираат забавата, колку и да звучи контрадикторно. Тие се грижат за гостите и друштвото и често проверуваат дали на некој му недостасува пијалак. Немаат одреден тип на луѓе за забава, па затоа лесно се вклопуваат секаде. И многу често додека се излезени планираат нови излегувања во текот на месецот, па затоа никогаш не им е здодевно.

Водолија
Водолијата сака да биде опкружена со луѓе. Спонтани и оригинални, Водолиите ветуваат возбудливи забави. Иако можеби нема да бидат во центарот на подиумот, тие вешто знаат да направат муабет со старите пријатели, но и со странците кои штотуку ги запознале. Плус, алкохолот е нивен чест сојузник кој со задоволство го делат со останатите.