HomeРЕФЛЕКТОРМузика„2CELLOS“ му оддадоа почит на Фреди Меркјури! (ВИДЕО)

„2CELLOS“ му оддадоа почит на Фреди Меркјури! (ВИДЕО)

Со енергична и емотивна преработка на легендарниот хит, хрватското дуо „2CELLOS“ му оддаде почит на никогаш прежалениот, харизматичен фронтмен на легендарната британска рок група „Queen“. „Кончено дојде на ред да направиме и преработка од песна на групата „Queen“. Од секогаш имавме желба да го направиме тоа, а одбележувањето на 25-годишнината од смртта на Фреди Меркјури еше идеален повод за такво нешто“, изјави Стјепан Хаузер од дуото „2CELLOS“.

Спото е снимен во Загреб, во театарот Трешња, изобилува со атрактивни, апокалиптични визуелни ефекти, а е во режија на Зденко Башиќ.

Уживајте во спотот:

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com