HomeДЕНЕШНАЦрна хроника21 жртва според МВР, меѓу нив и двегодишно детенце

21 жртва според МВР, меѓу нив и двегодишно детенце

13936835_10208128984517186_1530648741_n

МВР ја соопшти конечната бројка на загинати лица во поплавите кои зафатија делови од Скопје и Тетово, а за жал најмладата жртва меѓу нив е двегодишно детенце од Ченто. Трагедијата за ова семејство да биде поголема е што во невремето е починат и дедото на возраст од 67 години.

Од почит кон семејствата на загинатите кои се во жалост идентитетот на жртвите нема да го објавиме. Повеќето од нив се загинати во погодените подрачја на општина Гази Баба во Стајковци, Ченто, Смилковци, а има и лица од други градови кои се удавиле во своите автомобили.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com