Thursday, Apr 26, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроника18 годишник на дрзок начин ограбил возрасна жена во Чаир

18 годишник на дрзок начин ограбил возрасна жена во Чаир

МВР поднесе кривична пријава за кражба и физички напад против 18 годишниот М.К. кој денес на улицата Ќемал Сејфула во Чаир следел возрасна жена и на дрзок начин и го украл златното ланче. Најпрво од зад грб го повлекол ланчето, но не успеал да го откине, по што ја нападнал со тупаници. Разбојникот брзо бил лоциран и приведен од единицата Алфа по што е однесен на службен разговор во полицискта станица Бит Пазар.