HomeДЕНЕШНАСвет17 годишник емигрант со секира нападна патници во германски воз

17 годишник емигрант со секира нападна патници во германски воз

17 годишен емигрант по потекло од Авганистан вооружен со секира и нож нападнал патници во воз кој сообраќај низ Јужна Германија, при што се повредени десетина лица, соопшти баварската полиција.

germanija voz napad

Откако возот направил итно кочење напаѓачот се дал во бегство, по што полицијата покренала потера во која бил ангажиран и хеликоптер. Неможејќи безбедно да го приведат полицајците морале да го убијат младиот напаѓач чии мотиви засега се непознати.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com