Thursday, Apr 19, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроника16 годишно девојче четврти ден исчезнато- родителите во паника

16 годишно девојче четврти ден исчезнато- родителите во паника

download

Во петокот попладне, поточно вчера во 17 часот, жена В.Ф од Скопје пријавила дека на 2 февруари во 22 часот вечерта од домот во непознат правец излегла 16 годишната девојка и од тогаш ни трага ни глас за исчезнатото дете кое е воедно ќерка на жената која го пријавила случајот. Од МВР известуваат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на девојчето.