Saturday, Apr 21, 2018
HomeДЕНЕШНАСвет13 годишно девојче избодено на спиење во Израел

13 годишно девојче избодено на спиење во Израел

devojce izbodeno

Уште една трагедија го потресе Израел откако напаѓач влегол во куќата на семејството Ариел. Младата Халел спиела во својата соба и тинејџер од Палестина ја избодел до смрт. Веднаш интервенирале безбедносните сили при што еден чувар исто така е прободен, по што напаѓачот е застрелан и усмртен. Изралеските власти повторно воведоа карантин во Западниот брег и повикаа светот да ги осуди овие се почести грозоморни напади врз недолжни цивили.