HomeДЕНЕШНАЦрна хроника13 сообраќајки во Скопје, еден велосипедист потешко повреден

13 сообраќајки во Скопје, еден велосипедист потешко повреден

policija soobrakajna

Сообраќајната полиција соопштува дека вчера се случиле 13 сообраќајни несреќи во кои еден велосипедист е тешко повреден, а уште пет лица се полесно повредени во изминатите 24 часа на подрачјето на Скопје. Седум сообраќајни незгоди завршиле само со материјална штета.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com