HomeДЕНЕШНАЦрна хроника13 сообраќајки во Скопје, еден велосипедист потешко повреден

13 сообраќајки во Скопје, еден велосипедист потешко повреден

Сообраќајната полиција соопштува дека вчера се случиле 13 сообраќајни несреќи во кои еден велосипедист е тешко повреден, а уште пет лица се полесно повредени во изминатите 24 часа на подрачјето на Скопје. Седум сообраќајни незгоди завршиле само со материјална штета.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com