HomeДЕНЕШНАЦрна хроника12 годишно девојче силувано од таткото во Куманово

12 годишно девојче силувано од таткото во Куманово

Нов грозоморен настан ја шокираше македонската јавност, откако се дозна дека татко ја силувал 12-годишна ќерка во Куманово пред десетина дена, соопшти МВР.

Ф.Д.  од Куманово синоќа пријавила во полиција дека нејзината дванаесетгодишна внука и кажала дека нејзиниот татко М.Д. во нивната семејна куќа, пред околу 10 дена со сила имал сексуални односи со неа.

Девојчето од страв не смеело никому да каже ниту случајот да го пријави во полиција. Кога отишла Ф.Д. на гости детето и се доверило и кажало што се случило по што настанот бил пријавен во полиција. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com