HomeФЕР ПЛЕЈКошарка10 најдобри забивања за месец ноември во Евролигата

10 најдобри забивања за месец ноември во Евролигата

Последен ден од ноември па ред е да ѓи прикажеме најдобрите потези во Евролигата за овој месец.

На оваа листа повеќепати го има играчот Адам Ханга од кого до сега имаме видено доста оваа сезона. Тој настапува во редовите на Басконија, но забивањето на Брајант Данстон е на врвот за овој месец.

На поранешниот играч на Олимпијакос и двојниот освојувач на наградата за најдобар дефанзивец во Евролигата му успеа нешто што ретко кој друг играч може да се пофали со такво нешто.

Данстон направи извонредно забивање преку Јан Весели во натпреварот помеѓу Фенербахче и Ефес во Истанбул.

Во продолжение може да ги погледнете сите 10 забивања за овој месец:

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com