HomeРЕФЛЕКТОРМузикаЏастин Тимберлејк ќе ги израдува фановите на Евровизија

Џастин Тимберлејк ќе ги израдува фановите на Евровизија

justin-timberlake-evrovizija

Организаторите на годинешниот натрпевар Евровизија потврдија дека светската музичка ѕвезда Џастин Тимберлејк ќе настапи на финалето во ревијалниот дел со новиот хит Can`t stop the feeling кој е напишан за анимираниот филм Trolls. Ова е прв пат фановите на Евровизија да видат настап на голема ѕвезда. Финалето на Евровизија ќе се одржи во Стокхолм, Шведска на 14-ти мај.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com