HomeДЕНЕШНАСветХорор во болница во Багдад, 11 бебиња го загубиле животот

Хорор во болница во Багдад, 11 бебиња го загубиле животот

20391378857456e5a38337249968596_v4_big

Во пожар кој се случил во болница во Багдад 11 бебиња кои штотоку биле родени го загубиле животот, соопшти портпаролот на Ирачкото Министерство за здравје. Портпаролот Ахмед ал Руадини потврдил дека пожарот се случил ноќта меѓу вторникот и средата во болницата Јармоук која се наоѓа во западниот дел на Багдад.

Тој истакна дека најверојатната причина за овој пожар било лошата струјна инсталација во болницата. Останатите детали околу оваа несреќа се уште не се познати.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com