HomeДЕНЕШНАСветХилари Клинтон стана баба по втор пат

Хилари Клинтон стана баба по втор пат

Хилари и Бил Клинтон

Хилари Клинтон стана баба по втор откако нејзината ќерка Челси со својот сопруг Мезвинск доби второ дете, синот Ејдан. Челси е единствената ќерка на најизгледниот кандидат на Демократската партија за претседател на САД, Хилари Клинтон и поранешниот американски претседател Бил Клинтон.

„Марк и јас сме полни со благодарност и љубов поради раѓањето на нашиот син, Ејдан Клинтон Мезвинск“, напиша Челси Клинтон на својот официјален Твитер профил. Ејдан е второто дете на на Челси и Мезвинск, кој работи како инвестиционен банкар. Познатиот пар веќе ја има ќерката Шарлот, родена на 27 септември 2014 година.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com