HomeДЕНЕШНАПолитикаФото: Оставка! Демонстрантите нападнаа со јајца по канцеларијата на Иванов

Фото: Оставка! Демонстрантите нападнаа со јајца по канцеларијата на Иванов

protesti kancelarija

Групата на демонстранти од канцеларијата на СЈО продолжи со протестот пред канцелариите на претседателот Иванов на Рекорд каде веќе има и големо полициско обезбедување.

Најавите за протест веднаш се раширија на социјалните мрежи каде се истакнуваат бројни незадоволни реакции кога претседателот реши да ги сузпендира сите правни процедури со кои требаше да се стави правна разрешница на случаите поврзани со изборни криминали, но и на злоупотреби на власта и државните функции, корупција и политички реваншизам.

Бројот на демонстранти се зголемува, а учество на протестите најавија и опозициските партии со масовна излезеност на улиците за враќање на правната држава.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com