HomeДЕНЕШНАПолитикаФонтата и на „жешкото“ нема да протече по новото фарбање

Фонтата и на „жешкото“ нема да протече по новото фарбање

fontana boja

Фонтатата која го краси споменикот Воин на коњ на главниот плоштад нема да протече ни во пресрет на најжешките денови од годината бидејќи демонстрантите од граѓанската иницијатива „Протестирам“ повторно организираше герилска акција за боење на спомениците.

Боја беше фрлена и во фонтаната кај „Аце“ што повторно ќе им ги расипа плановите на градските власти за активирање на најграндиозниот споменик.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com