HomeРЕФЛЕКТОРЛитература„Умрен човек“ нова книга на Игор Џамбазов

„Умрен човек“ нова книга на Игор Џамбазов

Igor Dzambazov kniga

Македонскиот шоумен кој оваа година се закити со наградата Златна Бубамара за животно дело, месецов ќе ја прмовира својата најнова книга „Умрен човек“. Тој на својот фејсбук профил ја објави корицата на својата книга, која со сигурност ќе привлече многу внимание. „Умрен човек“ е книга која следи после делата  Гол човек, Упатство за анти антиалкохоличари, Приказни од Мјаукедонија и Облечен човек на Џамбазов.

Промоцијата на романот „Умрен човек“ ќе се одржи на 12 април, вторник, на Саемот на книгата, на штандот на „Три“ од 19 часот.

 

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com