HomeДЕНЕШНАРегионТурски воен хеликоптер се урна во црноморскиот округ Гиресун

Турски воен хеликоптер се урна во црноморскиот округ Гиресун

13_12_2015_950531_Helikopteri

Турски воен хеликоптер се урна денеска во црноморскиот округ Гиресун. Според турските медиуми, во хеликоптерот се наоѓале 11 војници и нивните сопруги. Инцидентот се случил во близина на градот Алуџра, а засега не се познати причините за несреќата. Кон местото на несреќата веднаш се испратени спасувачки и медицински екипи.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com