HomeДЕНЕШНАПолитикаТие што плаќале мито ќе „донираат“ за професорите

Тие што плаќале мито ќе „донираат“ за професорите

poraka-studenti

Студенти на Економскиот факултет поставија кутија за „донации“ за уапсените професори осомничени за примање поткуп и барање секс за положување на испит, па се надеваат дека „дарежливите“ колеги и овој пат ќе им помогнат со свој придонес во нивните тешки моменти кога се пред обвинение и кривичен прогон.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com