HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаТаксист и патничка загинаа на Партизанска

Таксист и патничка загинаа на Партизанска

policija partizanska

Такси возач вчера неколку часа по полноќ со возилото Мерцедес удрил најпрво во дрво, а потоа се излизгал на коловозот. Од силниот удар на лице место погинале и такси возачот, како и неговата сопатничка, жена на возраст од 37 години. Несреќата се случила на булеварот Партизански одреди во близина на „Симпо“. Полициски екипи извршиле увид на местото на несреќата. Телата на починатите се дадени на обдукција, а автомобилот е однесен на вештачење.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com