HomeДЕНЕШНАПолитикаСЈО: Крпач сам се пријави, како заштитен сведок не го откривме во МВР

СЈО: Крпач сам се пријави, како заштитен сведок не го откривме во МВР

Lence-Ristovska-SJO

На денешната прес конференција обвинителката Ленче Ристовска одговараше на прашања за вклученоста на починатиот Коста Крпач кој според нив самиот се пријавил за сведок и бидејќи побарал статус на заштита не бил пријавен во МВР. Постапката која се води се уште е тајна и затоа не може да се објават информации во јавноста се додека Основното јавно обвинителство не заврши со истрагата.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com