HomeРЕФЛЕКТОРФилмСто милиони лица го следат на „Фејсбук“!

Сто милиони лица го следат на „Фејсбук“!

vin dizel 1

Вин Дизел стана првиот холивудски актер кој го следат дури 100 милиони лица на социјалната мрежа „Фејсбук“. Ѕвездата на серијалот „Огнени улици“ на овој начин им се придружи на Шакира и Кристијано Роналдо како еден од ретките славни личности со повеќе од 100 милиони лица кои го следат на „Фејсбук“.

Vin-Dizel

За овој рекорд лично му честиташе Марк Зукерберг, основач и извршен директор на „Фејсбук“. Честитки пристигнаа од сите страни, а пред се од колегите од „Огнени улици“, Мишел Родригез и Тајриз Гибсон.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com