HomeДЕНЕШНАСветСообраќајка во Швајцарија, воз се судри со автобус

Сообраќајка во Швајцарија, воз се судри со автобус

voz
Швајцарските власти соопштуваат за сообраќајната несреќа која се случила во местото Интерлакен, во близината на Берн, кога брз воз налетал на автобус.
Во соопштението се наведува дека несреќата се случила синоќа на преминот на пругата.
При судирот, најмалку 16 лица се повредени и се префрлени во блиските болници но се уште не е познато за сериозноста на нивните повреди.
Полицијата ги истражува причините за несреќата.
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com