HomeРЕФЛЕКТОРФилмСодеберг се враќа од пензија за да сними филм за Документите од Панама

Содеберг се враќа од пензија за да сними филм за Документите од Панама

soderbergh-panama-papers

Режисерот Стивен Содеберг не може да одолее на драмата околу објавата на Документите од Панама и покрај тоа што најави пензија повторно ќе седне зад режисерското столче за да го сними новиот филм. Содеберг е познат по голем број на крими трилери како Оушн трилогијата, па се чини дека е одличен избор за приказ на светот на оф-шор банкарство, милтинационални компании, движењето на капиталот и истражувачкото новинарство.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com