HomeДЕНЕШНАСветСнуп Дог на протестот пред седиштето на полицијата

Снуп Дог на протестот пред седиштето на полицијата

Snup-Dog-f1

Славниот американски рапер Снуп Дог учествувал на протестниот собир пред седиштето на полицијата во Лос Анџелес барајќи да се воспостави „дијалог со полицијата“ после убиствата на двајцата Афроамериканци и пет полицајцИ, кои беа убиени во Далас. „Доста ни е од тоа само да гледаме што се случува и да не можеме да воспоставиме никаква комуникација“, порачал Снуп Дог, додавајќи дека не му е цел да ја оцрнува полицијата, пренесуваат американските медиуми.

Протестите беа одржани во неколку американски градови, меѓу другите и пред Белата Куќа о контест на расните конфликти предизвикани од убиството на двајцата Афроамериканци кои ги уби полицијата, како и убиството на петте полицајци за кои е обивнет 25-годишниот Афроамериканец Мајк Џонсон.

Snup dog 2

„Само сакаме да започнеме дијалог и да внесеме малку комуникација за полицајците да знаат што ги очекува кога ќе започнат со патролирање по улиците и за да имаме поинаква почит кон нив“, изјави Снуп Дог.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com