HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаСлучаен минувач настрада при уривање на бараки во Центар – оџак го удри по глава

Случаен минувач настрада при уривање на бараки во Центар – оџак го удри по глава

Полиција-1

Утрово скопјанец загинал кога врз него паднал оџак при уривање на бараките во парк во центарот на Скопје. Од МВР потврдија дека утрово во 10 часот и 50 минути починал педесет и тригодишен човек во паркчето што се наоѓа на раскрсницата меѓу „Јужен булевар“ и „Јордан Мијалков“.

Според досегашните информации педесет и тригодишниот граѓанин случајно минувал покрај бараките и го погодил оџак паѓајки му врз главата.

Инаку, моментално се врши увид на настанот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com