HomeФЕР ПЛЕЈФудбалСлавен Билиќ му обезбеди уште едно квалитетно засилување на Вест Хем!

Славен Билиќ му обезбеди уште едно квалитетно засилување на Вест Хем!

395179-logo-west-ham700

Славен Билиќ доведе уште едно квалитетно засилување во редовите на Вест Хем. Вест Хем продолжува да се засилува за новата сезона, а сега во тимот пристигна и лев бек, Артур Масуаку. Масуаку пристигнува од Олимпијакос, каде беше светла точка во тимот во последните две сезони и ќе претставува големо засилување за „Чеканите“, со кои стави потпис на четригодишен договор.

359177_640

Овој 22-годишен Франузин изминатите години беше и на мета на Рома, но тој трансфер никогаш не се случи. Покрај Рома и Вест Хем, за овој фудбалер од порано интерес покажуваа и Јувентус и Интер. Сепак, на крај Билиќ успеа да го обезбеди потписот на овој фудбалер, кој беше претставен во клубот и ќе го носи бројот 26.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com