HomeФЕР ПЛЕЈФудбалСимеоне понуди сензационална трампа, Реал одби!

Симеоне понуди сензационална трампа, Реал одби!

5726fecd-451x300--1

Реал силно го посакува младиот „Јорганџија“, но не по секоја цена! Шпанските медиуми пренесуваат дека претпладне Реал одбил понуда на Атлетико Мадрид. Симооне очајнички бара нов напаѓач, прва мета и понатаму е Диего Коста, но Челси не сака да се откаже од Бразилецот. Икарди е исто така мета, но Атлетико денес прифати да го пушти одличниот млад дефанзивец Хименез во Реал, ако во замена го добијат Алваро Мората.

Уругваецот е голема желба на Реал, се зборуваше дека го гледаат како дефанзивец за иднината и дека е подготвени да им исплатат 60 милиони евра на комшииите, но не сакаат да го менат Мората. Имаат и понуда од Челси вредна 75 милиони евра, но постојат и големи шанса да го задржат на „Сантијаго Бернабеу“.

Што ќе направи Атлетико?

И понатаму ги разгледуваат опциите, покрај Икарди повторно се зборува за Игуаин, Де Лаурентис изјави дека Симеоне нуди 60 милиони и два или три играчи за да го добие „Пипита“. Се споменува и Гамеиро за кого Севиља бара дури 40 милиони евра, па останува да видиме каков потег ќе повлече Симеоне.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com