HomeДЕНЕШНАСветСилна експлозија и пожар во фабрика за оружје (ВИДЕО)

Силна експлозија и пожар во фабрика за оружје (ВИДЕО)

201493155057975ea8de15b355302240_v4_big

Силна експлозија се случила денес во фабрика за оружје во Азербејџан и многу луѓе останале затворени внатре во фабриката, пренесуваат локалните медиуми. После експлозијата избил и пожар. „Азери вести“ пренесуваат дека фабриката припаѓала на Министерството за одбрамбена индустрија на Азербејџан.

Еден сведок за агенцијата „Риа Новости“ изјавил дека експлозиите во просторот каде се наоѓало оружјето во таа фабрика продолжиле да избиваат. Очевидци пријавиле дека имало многу повредени. Жителите од околните подрачја биле евакуирани.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com