HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаСилен судар на таксисти во центарот на Скопје

Силен судар на таксисти во центарот на Скопје

soobrakajka kuzman (2)

Две такси возила учествуваа во сообраќајна несреќа во центарот на Скопје на раскрсницата кај студентскиот дом Кузман Јосифовски Питу. За среќа при судрирот не дошло до жртви, а автомобилите имаат голема  материјална штета.

soobrakajka kuzman (1)

Полициски службеници вршеа увид, а сообраќајот делумно беше забавен и се поминуваше низ една лента каде се сечат булеварите Митрополит Теодосиј Гологанов и Свети Климент Охридски.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com